Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
s=30 km
t=22 min=22/60 h=11/30 h
v=s/t
v=30: 11/30=30*30/11=900/11=81,(81) km/h≈82 km/h
82 km <100 km--- w ciągu godziny nie pokona takiej trasy
81
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
s=30 km
t=22 min=22/60 h=11/30 h
v=s/t
v=30: 11/30=30*30/11=900/11=81,(81) km/h≈82 km/h
82 km <100 km--- w ciągu godziny nie pokona takiej trasy
81