👤

Podczas gry w piłkę nożną Marcin kopnął piłkę tak, że wybiła szybę i wpadła do mieszkania mieszczącego się na wysokości 8 metrów nad płytą boiska. Oblicz najmniejszą pracę, jaką musiał wykonać chłopiec, aby wejść po schodach do mieszkania, do którego wpadła piłka. Masa chłopca wynosi 60 kg.? Zapisz pełne rozwiązanie.
Dają 40 punktów


Odpowiedź :

Odpowiedź:

h=8m

m=60kg

g=10N/kg

Ep=mgh

Ep=60kg*8m*10N/kg

Ep=4800J

W=Ep

W=4800J

On Studier: Inne Pytanie