👤

Ile wynosi natężenie prądu, jesli ładunek 1200C przepływa przez przewód w czasie 5 min. Wykonaj obliczenia

Odpowiedź :

Wzór - I = q/t
Podstawiamy - 1200C/5
5min - 300s
1200/300 = 4
Odp: Natężenie - 4A

Odpowiedź:

q=1200C

t=5min=5*60s=300s

I=q/t

I=1200C/300s

I=4A