👤

podstawy trapezu mają długość 3cm i 11cm pole wynosi 56 cm kwadratowych oblicz wysokość tego trapezu​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a - 3 cm

b - 11 cm

h - ?

P - 56 cm²

Pole trapezu (a+b)•h:2

(3+11)•h:2

14•h:2=56cm²

Skracamy 14 i 2

czyli

7•h:1=56cm²

7•h= 56 cm²

h= 8 cm

On Studier: Inne Pytanie