Odpowiedź :
Odpowiedź:
Opór tego przewodnika jest równy 1,4 Ω.
Wyjaśnienie:
Wzór na opór elektryczny + objaśnienia
R = U : I
R → opór (wyrażony w omach)
U → napięcie (wyrażone w woltach)
I → natężenie płynącego prądu (wyrażone w amperach)
Dane oraz szukane
R = ?
U = 7 V
I = 5 A
Obliczenie
R = 7 V : 5 A = 1,4 Ω
[tex]Dane:\\I = 5 \ A\\U = 7 \ V\\Szukane:\\R = ?\\\\Z \ prawa \ Ohma\\\\I = \frac{U}{R} \ \ \rightarrow \ \ R = \frac{U}{I}\\\\R = \frac{7 \ V}{5 \ A}\\\\\boxed{R = 1,4 \ \Omega}[/tex]
Odp. Wartpość oporu przewodnika R = 1,4 Ω.