👤

1. Kierowca przez 20 minut jechał ze stałą prędkością o wartości 81 /.
Jaką drogę przebył w tym czasie?

2. Motocykl poruszający się ruchem jednostajnym prostoliniowym w ciągu 10 minut
pokonuje drogę równą 5 km. Oblicz prędkości tego ciała.
Odp szybko plisss


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

t=20 min=20/60 h=1/3 h

v=81 km/h

v=s/t /*t

s=vt

s=81*1/3=27 km

___________________

t=10 min=10/60 h=1/6 h

s=5 km

v=s/t

v=5:1/6=5*6=30 km/h