👤

Jaka jest częstotliwość drgań sprężyny jeśli okres wynosi 0,2 s
Prosze o szybka pomoc daje naj i wysoka liczbe punktow


Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane:

T = 0,2 s  (okres drgań to czas jednego pełnego drgania)

szukane:

f = ?

 

f = 1/T

f = 1/0,2s = 5 *1/s

f = 5 Hz

Wyjaśnienie:

Nie jestem pewien ale powinno być dobrze