Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Gęstość niepotrzebna w tym zadaniu.
Dane: Szukane:
ms = 80g Cp=?
mw = 200g
- Obliczam masę roztworu:
mr = ms + mrozp
mr = 80g + 200g
mr = 280g
- Obliczam stężenie procentowe, Cp:
Cp = ms*100%/mr
Cp = 80g*100%/280g
Cp = 28,6%