👤

Rozpuszczalność azotanu(V)potasu w temp 353K wynosi 220g. Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu tej soli w tej temperaturze.

Odpowiedź :

Dane:

ms=220 g

mr=220 g+100 g=320 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=220g*100%/320 g

Cp=68,75%