👤

Ciało o masie m=500g porusza się prostoliniowo, przy czym zależność drogi

przebytej przez ciało od czasu dana jest równaniem s(t) = A− Bt + Ct^2 −Dt ^3

,gdzie

C=5, zaś D=1.

Znaleźć wartość siły działającej na ciało w końcu pierwszej sekundy ruchu

Z góry dziękuje za odpowiedź :)