Potrzebuję pomocy szybko, daje najjjj

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane odczytujemy z wykresów:
a)
Wykres A:
- ruch jednostajny prostoliniowy , brak przyrostu prędkości ponieważ prędkość ma stałą wartość.
Wykres B:
- ruch jednostajnie przyspieszony , przyrost prędkości w każdej kolejnej sekundzie wynosi :
[tex]\Delta v=1\frac{m}{s}[/tex]
b)
Wykres B:
można odczytać z wykresu lub obliczyć :
obliczamy przyspieszenie w tym ruchu
[tex]a=\frac{\Delta v}{t}[/tex]
[tex]a=\frac{1\frac{m}{s} }{1s}=1\frac{m}{s^2}[/tex]
obliczamy prędkość dla czasu 2,5 s
[tex]v=a*\Delta t[/tex]
[tex]v=1\frac{m}{s^2}*2,5s=2,5\frac{m}{s}[/tex]
przedstawiamy prędkość w km/h
[tex]2,5\frac{m}{s}=2,5*\frac{\frac{1}{1000}km }{\frac{1}{3600}h }=[\frac{2,5}{1000}*\frac{3600}{1}]\frac{km}{h}=9\frac{km}{h}[/tex]