Odpowiedź :
Odpowiedź:
h= wysokosc bryły= 4 cm
a= dł. krawedzi podstawy
x= przekatna sciany bocznej
z własnosci kata 30 i 60 w trójkacie prostokatnym wynika,ze x= 2h= 2*4=8cm
zaś a = h√3=4√3 cm
Pb= 4*ah=4*4√3*4=64√3cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
h= wysokosc bryły= 4 cm
a= dł. krawedzi podstawy
x= przekatna sciany bocznej
z własnosci kata 30 i 60 w trójkacie prostokatnym wynika,ze x= 2h= 2*4=8cm
zaś a = h√3=4√3 cm
Pb= 4*ah=4*4√3*4=64√3cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: