👤

Janek kupił 9 jaj po 75gr za sztuke, 2 kostki masła po 5,25zł za sztukę, 45dag polędwicy po 36zł za kilogram oraz 0,7kg sera po 24,50zł za kilogram. Ile otrzymał reszty ze 100zł?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Janek otrzymał 49,4 zł reszty.

Szczegółowe wyjaśnienie:

cena za:

jaja: 9 x 0,75 = 6,75 zł

masło: 2 x 5,25 = 10,5 zł

polędwicę: 36 x 0,45 = 16,2 zł

ser: 24,50 x 0,7 = 17,15 zł

suma: 6,75+10,5+16,2+17,15 = 50,6 zł

100 zł - 50,6 zł = 49,4 zł

Jaja= 9*0.75gr=6,75zł

Masło= 2*5,25=10,5zł

Polędwica= 0,45*36=16,2zł

Ser= 0,7*24,5=17,15zł

6,75+10,5+16,2+17,15=50,6

100zł-50,6zł=49,4zł

Odp.Janek otrzymał 49zł i 40 groszy reszty.

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie