👤

Obliczyć, jakie obroty będą na wale, jeśli koło pasowe na nim zamocowane na średnicę 24 centymetrów, a koło zamocowane na silniku ma średnicę 12 centymetrów. Obroty na wale silnika wynoszą 1400 obrotów na minutę. pls prosze szybko o odpowiedż

Odpowiedź :

d₂=24 cm

d₁=12 cm

n₁=1400 obr/min

Łącząc przełożenie kinematyczne z geometrycznym otrzymamy

[tex]i=\frac{n_1}{n_2}=\frac{d_2}{d_1} \ \ \rightarrow \ \ n_2=\frac{n_1d_1}{d_2}=\frac{1400 \ [\frac{obr}{min}]*12 \ [cm]}{24 \ [cm]}=700 \ \frac{obr}{min}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie