Na rysunku przedstawiono wykres zależności natężenia od napięcia dla trzech różnych odbiorników prądu. Oblicz opór oporników I i III.

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
I
R = 12 V / 0,48 A = 25 Ω
III
R = 12 V / 0,12 A = 100 Ω