👤

Samochód jadący z prędkością v0 = 108km/h rozpoczął hamowanie i po 15s zatrzymał się. Naszkicuj wykres v(t), oblicz opóźnienie z jakim poruszał się samochód oraz oblicz drogę hamowania.

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

najpierw przekształcimy 108km/h na ?m/s

108km/h= 30m/s

a=∆v/t

a=30m/s/15s=2m/s^2

s= v0*t-(at^2)/2

s=30m/s*15s-(2m/s^2*(15s)^2)/2=225m

Zobacz obrazek NUSIAHA

On Studier: Inne Pytanie