Na podstawie wykresu określ amplitudę, okres drgań i częstotliwości w tym ruchu

Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Amplituda: [tex]A=5cm=0,05m[/tex]
amplitudę odczytujesz na osi Y - największe wychylenie z położenia równowagi
Okres drgań : [tex]T=2s[/tex]
Częstotliwość:
[tex]f=\frac{1}{T}[/tex]
[tex]f=\frac{1}{2s}=0,5Hz[/tex]