👤

Pole pewnego kwadratu wynosi 169cm kwadratowych.Jaką długość ma jego przekątna?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

d=13[tex]\sqrt{2}[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=169

P= a²= a*a (bok * bok)

169=a²/√

a=13

(przekątna) d=a√2

d=13√2

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

P=169 cm²

P=a²

a²=169

a=√169=13 cm

d=a√2

d=13√2 cm

On Studier: Inne Pytanie