👤

Oblicz siłę ciężkości ciała o masie 250 g przyjmując że przyspieszenie grawitacyjne wynosi 10 niutonów/kg Przedstaw wektor siły wiedząc że 1 cm to 1 niuton​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=250g=0,25kg

g=10N/kg

F=m*a

F=0,25kg*10N/kg

F=2,5N

Wyjaśnienie:

Zobacz obrazek GRZEGORZTR

[tex]Dane:\\m = 250 \ g = 0,25 \ kg\\g = 10\frac{N}{kg}\\Szukane:\\F_{g} = ?\\\\F_{g} = m\cdot g\\\\F_{g} = 0,25 \ kg\cdot 10\frac{N}{kg}\\\\\boxed{F_{g} = 2,5 \ N}[/tex]

Wiedząc, że 1 cm to 1 N, wektor siły 2,5 N przedstawiasz rysując pionową kreskę o długości 2,5 cm ze zwrotem w dół  F↓.