Witam, proszę o pomoc w zrobieniu zadania, którego temat umieszczony jest w załączniku podanym niżej. Dziękuję za każdą pomoc <3

Odpowiedź:
x - ilość par butów koniecznych do sprzedaży
równanie
4,50x = (112 - 40) zł
4,50x = 72 zł
Aby osiągnąć swój cel Robert musi sprzedać :
4,50x = 72 zł
x = 72 zł : 4,50 = 16 par butów