Odpowiedź :
a =30 cm = 3 dm
b = 45 cm = 4,5 dm
h = 90 cm = 9dm
V = Pp·h
V = a·b·h
V =3·4,5·9
V = 121,5 dm³ = 121,5 l
[tex]\frac{7}{9}[/tex] · 121,5 = 94,5 l
Odp. W akwarium było 94,5 l
a =30 cm = 3 dm
b = 45 cm = 4,5 dm
h = 90 cm = 9dm
V = Pp·h
V = a·b·h
V =3·4,5·9
V = 121,5 dm³ = 121,5 l
[tex]\frac{7}{9}[/tex] · 121,5 = 94,5 l
Odp. W akwarium było 94,5 l