👤

5. Oblicz ilość ciepła potrzebną do ogrzania 500 g nafty, której ciepło właściwe ma wartość 2100 J/ kg* K, od temperatury 10 C do 30 C.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

ΔT= 30C-10C=20C=20K

m=0,5 kg

Cw=2100 J/ kg* K

Q=Cw*m*ΔT=2100*0,5*20=2,1*[tex]10^{4}[/tex] J

On Studier: Inne Pytanie