👤

Na teraz! Proszę o działanie najlepiej a nie tylko odpowiedź!

Zima kurtka kosztowała 320zl. Na wiosnę cenę te zmniejszono o 1/4 ceny zimowej. Cena kurtki wiosną była równa:
A. 80zl
B. 240zl
C. 320 1/4zl
D. 400zl ​


Odpowiedź :

Cześć!

Obliczenia

¼ · 320 zł = 320 zł : 4 = 80 zł

320 zł - 80 zł = 240 (Odp. B)

320zl*3/4=240zl

Od 1 odejmujemy 1/4 i wychodzi 3/4