👤

BARDZO PROSTE ZADANIE DUŻO PUNKTÓW!!!!
Jak jakieś coś porusza się z prędkością 1224 km/h to w jakim czasie pokona 12km?
Jak robisz jakiekolwiek, choćby najmniejsze obliczenie, to też wyślij plis


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=1224km/h

s=12km

v=s/t

t=s/v

t=12km/1224km/h

t=0,0098h=35,6s

Odpowiedź:

Dane:

v=1224km/h

s=12km

Szukane:

t=?

[tex]v = \frac{s}{t} \\ s = v \times t \\ t = \frac{s}{v} = \frac{12km}{1224 \frac{km}{h} } = ok. \: 0.01h = 0.6min = 36s[/tex]

Odp. 12km pokona w czasie 36 sekund.