👤

Główne wyładowanie w piorunie trwa około 100ms. Jaki ładunek przenosi wyładowanie główne, jeśli przyjmiemy, że średnie natężenie prądu było równe 20 000 A?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 100 ms = 0,1 s

I = 20 000 A

---------------------

Q ?

Q = I*t = 20 000A * 0,1s = 2000 C = 2 kC

Q = 2 kC

On Studier: Inne Pytanie