Zadanie 2 na jutro :')

Odpowiedź:
traktor-18km/36km/h=0.5h
rower- 24km/15km/h=1.6h
0.5h<1.6h
Rolnik:
18 km - droga
36 [tex]\frac{km}{h}[/tex] - prędkość
Obliczamy w jakim czasie przejedzie:
[tex]\frac{18km}{36\frac{km}{h} } = 0,5 h = 30 min[/tex]
Rowerzysta:
24 km - droga
[tex]15\frac{km}{h}[/tex] - prędkość
Obliczamy w jakim czasie przejedzie:
[tex]\frac{24km}{15\frac{km}{h} } = 1,6 h = 1 godz 36 min[/tex]
Odpowiedź. Do celu szybciej dojedzie Rolnik.