Oblicz pole powieszchni całkowitej i objętość bryły przedstawionej na rysunku

Odpowiedź:
Pc =(4·4+2· 1,5 ·4+4·4·1)+(2·6·4+16·1)=16+12+16+48+16=108
Pc = 108 cm²
V=4·4·1+4·6·1=16+24=40
V=40 cm³