Odpowiedź :
Odpowiedź:
Obw = [tex]14\sqrt{2}[/tex] cm ,
Pole = [tex]24,5 cm^{2}[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
d - przekątna kwadratu , d = 7 cm
Wzór na pole kwadratu:
[tex]P = \frac{1}{2} *d*d[/tex]
[tex]P=\frac{1}{2} *7cm*7cm=\frac{1}{2} *49cm^{2} = 24,5 cm^{2}[/tex]
Wzór na przekątna kwadratu:
[tex]d=a\sqrt{2}[/tex]
7 = [tex]a\sqrt{2}[/tex] / *[tex]\sqrt{2}[/tex]
[tex]7\sqrt{2} = 2a[/tex] /:2
a = [tex]\frac{7\sqrt{2} }{2}[/tex]
Obliczam obwód:
Obw = 4a = 4 * [tex]\frac{7\sqrt{2} }{2}[/tex] = [tex]14\sqrt{2}[/tex] cm