👤

Oblicz kąt pierwszego i drugiego wzmocnienia fali o długości 5cm, odległość źródeł d= 22cm

Odpowiedź :

Odpowiedź:

λ=5cm

d=22cm

m1=1

m2=2

λ=d*sinθ/m

λm=d*sinθ

sinθ=λm1/d

sinθ=1*5cm/22cm

sinθ=0,22

θ=13,5°

sinθ=λm2/d

sinθ=2*5cm/22cm

sinθ=0,45

θ=27°