👤

jaką gęstość ma probówka substancji objętości 0,3dm³i masie 900 gramów​

Odpowiedź :

Cześć!

Definicja gęstości

Gęstość (d) to iloraz masy ciała (m) przez jego objętość (V).

Obliczenia

[tex]m=900 \ g\\\\V=0,3 \ dm^3=0,3\cdot(10 \ cm)^3=0,3\cdot1000 \ cm^3=300 \ cm^3\\\\d=\dfrac{m}{V}=\dfrac{900 \ g}{300 \ cm^3}=\boxed{3 \ \frac{g}{cm^3}}[/tex]

Odp. Gęstość probówki to 3 g/cm³.