👤

Prąd elektryczny ma napięcie 12 V i natężenie 0,5 A. oblicz jak długo będzie płynął ten prąd jeżeli wykona pracę 2000 J. Prosze też o rachunek jednostek i przekształcenie wzoru

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=12V

I=0,5A

W = 2000 J

------------------

t ?

W = Q*U

Q = W/U = 2000J/12V = 500/3 C

Q = I*t

t = Q/I = 500/3 C : 0,5A = 1000/3 s ≈ 333,3 s

t = 333,3 s