👤

jaką gęstość ma sześcian o objętości 20 cm3 i masie 5 g​

Odpowiedź :

Cześć!

Definicja gęstości

Gęstość (d) to iloraz masy ciała (m) przez jego objętość (V).

Rozwiązanie

[tex]V=20 \ cm^3\\\\m=5 \ g\\\\d=\dfrac{m}{V}=\dfrac{5 \ g}{20 \ cm^3}=\boxed{0,25 \ \frac{g}{cm^3}}[/tex]

Odp. Gęstość tego sześcianu to 0,25 g/cm³.

p=m/V

Czyli

5g=0,05kg
20cm3= 0,00002m3

p= 0,05kg/0,00002m3= 2500 kg/m3

Mam nadzieje że pomogłem