Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
372:12=31 zł
31 zł cena zakupu 1 butelki 750 ml
31:750•100=4,13
4,13 zł cena zakupu 100 ml wina
70%=0,7 Marża
4,13•0,7=2,89 zł
2,89 zł wysokość marży
4,13 zł+2,89 zł=7,02 zł cena gastronomiczna brutto lampki o pojemności. 100 ml
Nie wiem co z podatkiem bo nie piszesz czy cena zakupu to brutto czy netto