👤

9. Gołąb pocztowy poruszający się ze stałą prędkością równą 110km/h przebył odległość 27,5km.
Ile wynosi czas poruszania się gołębia ? Zapisz odpowiedni wzór i obliczenia.
(2 pkt)
Wprowadź odpowiedź
10. Zamień 14 minut na godziny
(1 punkt)
Wprowadź odpowiedź


Odpowiedź :

Odpowiedź:

9) Czas wynosi 15 minut

10)  14 min = [tex]\frac{14}{60} h= \frac{7}{30}h[/tex]

Wyjaśnienie:

9)

v - prędkość,  v = 110 [tex]\frac{km}{h}[/tex]

s - droga  ,  s = 27,5 km

t - czas  ,  t = ?

[tex]v=\frac{s}{t}[/tex]  ---------->    [tex]t = \frac{s}{v} = \frac{27,5km}{110\frac{km}{h} }= \frac{1}{4} h = 15 min[/tex]

10)

14 min = [tex]\frac{14}{60} h= \frac{7}{30}h[/tex]