👤

pliss szybko
8. Akwarium w kształcie prostopadłościanu o wymiarach podstawy 40 cm x 60 cm i wysokości 6 dm napełniono wodą do 2/3 wysokości. Oblicz, ile litrów wody znajduje się w akwarium.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Z tego co bliczyłem to 60l

40cm=4dm

60cm=6dm

V=6dm*6dm*4dm=144dm sześciennych

144:3=48

48*2=96dm sześciennych

1dm=1l

96dm=96litrów