na teraz !! zadanie z fizyki w zalaczniku ( sila wyporu )

Odpowiedź:
V=700 cm^3=700*0,01^3=7*10^2*10^-6=7*10^-4 m^3
g=10 N/kg
d=1000 kg/m^3
----------------------
masa wypartej wody
m=d*V=1000*7*10^-4=0,7 kg
siła wyporu
F=mg=0,7 kg*10 N/kg=7 N
Wyjaśnienie:
siła wyporu to ciężar wypartej wody
F=d*V*g