👤

oblicz stezenie molowe roztworu 39 g siarczku sodu o objetosci 200 cm3​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

MNa₂S=78g/mol

mNa₂S=39g

v=200cm³=0,2dm³

n=m/M

n=39/78

n=0,5mola

Cm=n/v

Cm=0,5/0,2

Cm = 2,5mol/dm³

On Studier: Inne Pytanie