Prosze fizyka klasa 7

Odpowiedź:
1)
m=0,5g=0,5*0,001kg=0,0005kg
g=10N/kg
F=mg
F=0,0005kg*10N/kg
F=0,005N
2)
V=2m³
d=86kg/m³
d=m/V
m=d*V
m=2m³*86kg/m³
m=172kg
3)
m=16g
d=4g/cm³
V=m/d
V=16g/4g/cm³
V=4cm³
Wyjaśnienie: