👤

Obwód prostokąta wynosi 12V5 cm. Jeden z boków figury ma 25 cm długości. Oblicz: a) długość drugiego boku. b) pole tego prostokąta.
na teraz​


Obwód Prostokąta Wynosi 12V5 Cm Jeden Z Boków Figury Ma 25 Cm Długości Oblicz A Długość Drugiego Boku B Pole Tego Prostokątana Teraz class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Jeden bok a ma [tex]2\sqrt{5}[/tex] długości

Drugi bok b

a)

Obwód prostokąta:

Obw=2a+2b

[tex]12\sqrt{5} =2*(2\sqrt{5})+2b[/tex]

[tex]12\sqrt{5}=4\sqrt{5}+2b[/tex]

[tex]2b=8\sqrt{5}[/tex]

[tex]b=4\sqrt{5}[/tex]

Długość drugiego boku wynosi [tex]4\sqrt{5}[/tex]cm.

b) Pole prostokąta:

[tex]P=a*b[/tex]

[tex]P=2\sqrt{5}*4\sqrt{5}=2*5*4=40[/tex][tex]cm^{2}[/tex]

Pole prostokąta wynosi [tex]40cm^{2}[/tex].