👤

1. w czasie 20 sekund przez przekrój poprzeczny przewodnika przepływa ładunek 70 C Jakie jest natężenie prądu w przewodniku

2. ładunek elektryczny o wartości 0,0000 3 kC został przesunięty między dwoma punktami pola Dzięki wykonanej pracy 330 jakie napięcie było między tymi punktami

3.

oświetleniowy komplet choinkowy składa się z 50 jednakowych żarówek połączonych szeregowo Jakie napięcie jest na każdej żarówce gdy włączymy go do sieci o napięciu 230 V

BŁAGAM SZYBKO!!! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1)

t=20s

q=70C

I=q/t

I=70C/20s

I=3,5A

2)

q=0,00003kC=0,00000003C

W=330J

U=W/q

U=330J/0,00000003C

U=11000000000V=11GV