Proszę pomóżcie rozwiązać te zadanko bardzo potrzebujeee!!liczs na naj!!

Odpowiedź:
a) 1molCO -------22,4 dm3
0,08 mol ------x
x=1.792dm3
b) 1 mol wodoru ------ 2 g
x------48g
x=24 mole
1mol---------22,4 dm3
24 mole -----y
y=537.6 dm3
Wyjaśnienie: