👤

Motorówka porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 4 m/s2. Oblicz drogę, jaką przebędzie motorówka w czasie 6 s.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:                Szukane:

v = [tex]4\frac{m}{s^{2} }[/tex]                s = ?

t = 6s

[tex]s = \frac{at^{2} }{2}[/tex]

[tex]s = \frac{4\frac{m}{s^{2} }*(6s)^{2} }{2} =\frac{4m * 36}{2} = 2m*36 = 72m[/tex]

On Studier: Inne Pytanie