👤

Urządzenie podłączone do napięcia 230 V było włączone przez 4 h. Natężenie prądu wynosiło 3A. Oblicz, ile zapłacimy za zużytą energię elektryczną. Przyjmij 50 gr za 1 kWh.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=230V

I=3A

t=4h

c=0,5zł/kWh

P=U*I

P=230V*3A

P=690W=0,69kW

E=P*t

E=0,69W*4h

E=2,76kWh

k=E*c

k=2,76kWh*0,5zł/kWh

k=5,52zł

On Studier: Inne Pytanie