Odpowiedź :
Odpowiedź:
Drut o długości 5 m ma opór 2,5 Ω
Wyjaśnienie:
Opór drutu jest wprost proporcjonalny do jego długości
( dłuższy drut = większy opór )
1 m ----- 0,5 Ω
5 m ----- x Ω
x = 5 * 0,5 Ω = 2,5 Ω
Odpowiedź:
Drut o długości 5 m ma opór 2,5 Ω
Wyjaśnienie:
Opór drutu jest wprost proporcjonalny do jego długości
( dłuższy drut = większy opór )
1 m ----- 0,5 Ω
5 m ----- x Ω
x = 5 * 0,5 Ω = 2,5 Ω