4.Powierzchnia stopy wynosi około 191 kratek. Oblicz ciśnienie jakie człowiek o masie 60 kg wywiera na podłoże, stojąc na jednej nodze i stojąc na dwóch nogach. Pliss

Odpowiedź:
n=191
S1=0,25cm²
m=60kg
S=S1*n
S=191*0,5cm²=47,75cm²=0,004775m²
na jednej nodze:
p=m*g/S
p=60kg*10N/kg/0,004775m²
p=125654,45Pa
na dwóch nogach:
p=m*g/2*S
p=60kg*10N/kg/2*0,004775m²
p=62827,22Pa