👤

Bartek kupił 1 1/5 kg jabłek po 4,50 zł za 1 kg i 1,4 kg gruszek po 4,80 zł za 1 kg zapłacił banknotem 20 złotowym ile reszty powinna otrzymać Zapisz obliczenie ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

jabłka; skoro 1kg kosztuje 4,50zł to musimy podzielić 4,50 przez 5

4,50:5=0,9zł

1/5kg kosztuje 0,9zł (90 groszy)

4,50+0,9=5,40zł

gruszki; 1kg=4,80

1,4= 1 4/10= 1 2/5

4,80:5=0,96zł

0,96 *2=1,92

4,80+1,92=6,72

zapłacił łączne= 5,40+6,72=11,67

20zł-11,67=8,33zł

odpowiedź; Bartek otrzymał 8,33zł reszty