👤

jak duzy ladunek elektryczny przyplynal w zarowce w czasie 2h jezeli natezenie pradu wynosi 500mA

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=2h=2*3600s=7200s

I=500mA=0,5A

q=I*t

q=0,5A*7200s

q=3600C

On Studier: Inne Pytanie