👤

Jaki ładunek przepływa w ciągu 3 minut przez poprzeczny przekrój przewodnika w którym płynie prąd 150mA​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I=150mA

t=3min=180s

q=I/t

q=150mA/180s

q=0,83mC