👤

czy ciało o masie 140 kg i objętości 0,85m3 utonie w wodzie przedstaw obliczenia proszę o szybką pomoc​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=140kg

V=0,85m³

dw=1000kg/m³

d=m/V

d=140kg/0,85m³

d=164,7kg/m³

d<dw

ciało będzie pływać

On Studier: Inne Pytanie