👤

Oblicz rezystancję opornika podłączonego do napięcia 10 V przez który płynie prąd
o natężeniu 2 A.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

U = 10  V

I = 2  A

-----------------

R = ?

R = U/I = 10V/2A =  5 Ω

R = 5 Ω